Ciemna strona turystyki

Kryzys w branży turystycznej jest przede wszystkim spowodowany przez bardzo nieodpowiedzialne zachowania pewnych podmiotów, które dopuściły się oszustwa na swoich klientach. Najczęściej chodziło tutaj o oszustwo pod postacią sprzedaży dużej ilości wycieczek, które następnie nie odbywały się wskutek ogłoszenia upadłości finansowej przez biuro. Sąd oczywiście zgadzał się na upadłość, a klienci byli pozostawieni sami sobie. Wielu z nich roszczenia wciąż nie zostały spłacone, co stawia całość branży w bardzo niekorzystnym świetle. Czy są jakieś możliwości przeciwdziałania takim sytuacją? Przede wszystkim powinien powstać rzetelny sposób na egzekwowanie fałszywych upadłości ze strony sądów. Nikt nie odpowiada za bardzo nieuczciwe praktyki, wskutek których cała polska branża turystyczna upadła. Sytuacja jest autentycznie poważna i jeśli nic z tym nie zrobimy, to kolejne podmioty będą bezkarnie oszukiwały klientów i wyłudzały od nich pieniądze- taka sytuacja nie może mieć dalej miejsca. Zawalczmy koniecznie o lepsze jutro.

Negatywna ocena branży turystycznej

image Branża turystyczna w Polsce nie jest dobrze oceniana- czy klienci posiadają rzetelne przesłanki dla tego, aby nie ufać w ogóle przedstawicielom branży turystycznej. Jak pokazują jednoznacznie poprzednie zdarzenia, każde biuro podróży należy traktować z odpowiednią dozą ostrożności. Absolutnie nie należy ufać w pełni tym podmiotom, albowiem wiele z nich ma sporo za uszami. Jakie są przede wszystkim przyczyny takiej sytuacji? W ostatnich latach wielokrotnie dochodziło do wielu patologii w branży turystycznej. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na haniebny proceder, który stał się udziałem wielu biur podróży. Chodziło o ogłaszanie upadłości w sytuacji dobrej koniunktury związanej z sezonem turystycznym. Firmy zgarnęły spore środki finansowe, a następnie ogłaszały upadłość. Wskutek tego klienci pozostawali za granicą i byli skazani na łaskę urzędu marszałkowskiego. Takie postępowanie jest bardzo nieodpowiedzialne i świadczy o kiepskiej kondycji moralnej branży turystycznej. Niektóre firmy naprawdę nie mają skrupułów.

Brak zaufania do turystyki

Brak zaufania Polaków do biur podróży jest czymś w pełni uzasadnionym i nie powinno to absolutnie nikogo z nas dziwić. Niestety, ale problem jest bardzo zaawansowany i jeśli nie zostaną stworzone odpowiednie narzędzia prawne, to kolejne biura podróży bardzo chętnie będą oszukiwały swoich klientów oraz wyłudzały środki finansowe w bardzo nikczemny sposób. Każdy z nas zna sytuacje z ogłaszaniem upadłości przez biura podróży w sezonie wakacyjnym- szczególnie w momencie, gdy firmy te posiadały bardzo dużo zamówień na usługi. Wielu klientów nie odzyskało po dziś dzień pieniędzy, albowiem urząd marszałkowski gwarantuje jedynie opłacenie powrotu Polaków zza granicy, a nie odpowiada za ewentualne roszczenia klientów. Jest to sytuacja bardzo poważna. Czy da się przywrócić zaufanie klientów do polskich biur podróży? Jest to proces wieloetapowy, który wymagać będzie wielu rozwiązań prawnych, które zabezpieczą w pełni prawa klientów oraz ich ewentualne roszczenia w sytuacji ogłoszenia upadłości przez podmiot turystyczny.

Ciężka sytuacja rodzimej turystyki

image Kryzys w polskiej turystyce nikogo nie dziwi- zmiany z którymi się zderzyliśmy są przede wszystkim konsekwencją postępowania licznych firm, które jest absolutnie godne potępienia. Wielu przedstawicieli branży bardzo nieuczciwie postępowało poprzez wyłudzanie środków z funduszy gwarancyjnych oraz ogłaszanie upadłości w szczególnie gorącym okresie. Ludzie wykupywali wycieczki, a biura ogłaszały upadłość po przejęciu sporych środków finansowych. Upadłość poszczególnych biur podróży stała się problemem dla wielu turystów przebywających za granicą. Czy ktoś pomógł kiedykolwiek turystom, którzy znajdowali się w tak trudnej sytuacji? Trzeba przede wszystkim wskazać na problem braku odpowiedzialności i jej egzekwowania przez aparaty państwa. De facto agencje turystyczne, które w sposób nieodpowiedzialny organizują wycieczki, nie ponoszą żadnej odpowiedzialności i niczego nie można im w świetle prawa zrobić- toż to jest patologia. Przez takie incydenty zaufanie Polaków do biur podróży stopniowo spada- coraz szersze gron klientów decyduje się na samodzielną organizację.

Nietypowa turystyka

image Czy zwiedzanie takich miejsc jak choćby Prypeć w regionie Czarnobyla jest czymś rozsądnym i normalnym? Co w ogóle ciągnie turystów do tego miejsca i sprawia, że chcą oni zobaczyć takie właśnie miejsca. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest bardzo dużo- przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na nietypowość danych miejsc. Wybierając się na wczasy, chcemy się wyrwać z ram pewnych oklepanych konwenansów i innych elementów, które nam towarzyszą na co dzień. Z czym nam się najczęściej kojarzy turystyka? Gdy pomyślimy sobie o wycieczkach, to najogólniej wyobrażamy sobie nudne spacery z miejsca na miejsce, poganianie przez przewodnika i bycie biernym obserwatorem. Autochtoni na turystów patrzą z pewną dozą śmiechu oraz zdziwienia- co można sobie w końcu pomyśleć o tym, że ludzie przychodzą oglądać miejsca, które obserwujemy na co dzień. Nie ma w tym nic absolutnie wyjątkowego. Ludzie pragną przeżywać turystykę i być odkrywcami- dlatego też popularne są zupełnie inne formy odkrywania świata- bardzo dobrze, że coś takiego funkcjonuje.

Poprzednie wpisy

W momencie jeżeli staramy się prowadzić zdrowe życie, a konkretniej rzecz ujmując możliwie jak najbardziej zdrowy tryb życia co w dzisiejszych czasach jest jednak dość trudne, to nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że jest to kwestia naprawdę bardzo wieloznaczna i dlatego też nie można w żadnym aspekcie tematu jakim jest zdrowe życie przesadzać.

Niestety jednak bardzo często zdarza się tak, że osoby które na siłę chcą zdrowo żyć skupiają się na konkretnych tematach dotyczących tego zagadnienia i nie patrzą na inne. Przykładowo wiele osób skupia się praktycznie tylko i wyłącznie na zdrowym odżywianiu zapominając zupełnie o konieczności ruszania się, co jednak na pewno nie przyniesie spodziewanych efektów. Czasami także bywa na odwrót, że osoby na siłę uprawiają różne sporty zapominając jednocześnie o tym, że po sporcie konieczne jest prawidłowe odżywianie się i zaopatrywanie organizmu w odpowiednie składniki odżywcze, a nie jedzenie byle czego, co niestety często ma miejsce.

Również bardzo często zdarza się tak, że ktoś na siłę chce szybko przejść na zdrowy tryb życia pomimo prowadzonego wcześniej zupełnie niezdrowego trybu, co jednak tak naprawdę może mieć skutki wręcz katastrofalne. Jeżeli bowiem na przykład zdecydujemy się na rowery i zaczniemy na nich jeździć bez opamiętania, to niestety może nam grozić przetrenowanie, nie wspominając już o „zakwasach”, które niewątpliwie będziemy czuli jeszcze długo po tym, jak nasza turystyka rowerowa była uskuteczniana. To niestety może być czynnikiem naprawdę bardzo zniechęcającym do dalszych ćwiczeń, do jednak na dłuższą metę doprowadzi do powrotu do złych nawyków.

Dlatego też zawsze musimy pamiętać o tym, żeby wszelkie zmiany następowały stopniowo i do tego naprawdę racjonalnie, ponieważ w przeciwnym przypadku naprawdę skutki mogą być bardzo kiepskie, na czym chyba jednak nikomu, kto chce prowadzić zdrowe życie nie powinno absolutnie zależeć.

Pamiętajmy więc o odpowiedniej racjonalności i odpowiedzialności za nasz własny organizm.
Zarobki na turystyce Turystyka jeżeli tylko odpowiednio się pokieruje interesami może być naprawdę bardzo dochodową dziedziną gospodarki i przynosić naprawdę bardzo duże zyski, choć to oczywiście będzie niewątpliwie zależało od wielu czynników. Niemniej jednak turystyka naprawdę może przynosić spore dochody, zresztą wiele osób przeznacza je po prostu na życie, a zarobki z turystyki są po prostu ich sposobem na zarabianie pieniędzy. Może to być więc na przykład wynajmowanie turystom pokoi do noclegów, albo też prowadzenie sklepu z pamiątkami czy też naprawdę bardzo wiele innych rzeczy, które są z tym zagadnieniem związane. W ostatnich czasach coraz bardziej dochodowe stały się także nawet i rowery, a konkretniej ich wypożyczanie, choć to ma miejsce tylko w kurortach letnich, czy też w miejscach gdzie na tym rowerze rzeczywiście jest gdzie pojeździć. Oczywiście bardzo wiele będzie zależało także od miejscowości turystycznej w jakiej się mieszka, ponieważ oczywiście inaczej wygląda turystyka górska a inaczej nadmorska czy też tym podobne typy turystyczne. W tym przypadku więc koniecznie trzeba przygotować atrakcje odpowiednio dopasowane do miejsca, dzięki czemu zarobki na turystach mogą być naprawdę znacznie większe. Oczywiście chyba także każdy człowiek, który był kiedykolwiek na jakiejś wycieczce mógł chyba zauważyć, że w kurortach turystycznych ceny są zdecydowanie wyższe aniżeli w innych miejscach, co również jednak jest uwarunkowane tym, że na turystach się po prostu zarabia, a i samo turyści również przeważnie nie żałują przysłowiowego grosza żeby się zabawić i rozerwać, gdyż taki jest przeważnie cel ich wyprawy. Dlatego też wyższe ceny w miejscach obleganych przez turystów nie powinny być dla nikogo raczej absolutnie niczym dziwnym, ponieważ ludzie miejscowi na tym po prostu zarabiają, co jest jednak dość logicznym następstwem tegoż rynku i dla nikogo nie powinno być to sytuacją gorszącą, gdyż wyjeżdżając na wycieczkę musimy się z taką ewentualnością jednak liczyć i nie ma tutaj co się dziwić ani złościć, ponieważ takie jest życie. homepage